Stránky jedné optimistky

Jak se žije optimistce

12.10.2007                                  TEN  DESÁTÝ

     Také jste si všimli, jak se v poslední době v televizi přímo rozmnožily reklamy typu:


 - 9 z 10ti českých stomatologů doporučuje "TU A TU" pastu.

 - 9 z 10ti českých hospodyněk tvrdí, že "TEN A TEN" prací prášek je nejlepší.

 - 9 z 10ti maminek potvrzuje, že "TEN A ŽÁDNÝ JINÝ" jogurt je pro jejich děti ten nejlepší.


Nevím jak vám, ale mě vždycky nejvíc zajímá ten "desátý".


Co je to vlastně za člověka, že není spokojený jako většina? Je to nějaký morous, který, když probíhal průzkum, prostě řekl: "Dejte mi pokoj, na nějaké ankety vám kašlu, napište si tam co chcete." ?


Nebo, kdo je ta hospodyňka, které jediné se prádlo nevypralo "dočista do čista" ? Je to nějaká začátečnice, která k bílému prádlu omylem přihodila červenou ponožku a následky nezvládne ani onen zázračný prášek na praní?


Nebo, kdo je ten "desátý", kterému nechutná jogurt "se šťavnatými kousky ovoce" ? Klidně by to mohl být někdo, kdo má alergii na mléko.


Také by ten "desátý" mohl být nějaký konzervativec, který se zuby nehty drží svého oblíbeného výrobku a kterému jsou nějaké novoty úplně fuk.


Anebo (a ten případ je mi nejsympatičtější) se prostě jenom jedná o člověka, který si nejraději na všechno udělá svůj vlastní názor a také se ho nebojí projevit. Navzdory tomu, že všichni ostatní stádovitě tvrdí něco jiného. Podle mě je to hrdina, který nemá strach být sám sebou, i když je se svým názorem poněkud osamocený..


Milí lidé, vím, že "9 z 10ti" z vás teď asi pokyvuje hlavou a říká si: "Ano, ano, tak nějak to bude" a ten "desátý" řekne: "Ta Optimistka ale plácá nesmysly, už jí asi docházejí nápady (a možná má pavdu :-) )."

Ale neberte mě prosím zase tak moc vážně.


Milí lidé, přeji vám, abyste měli vždy odvahu být sami sebou. Mějte se krásně a všechny vás moc zdravím (i toho desátého)                                                                                        Vaše Optimistka

 

Poslední komentáře
29.12.2007 15:43:32: To je skvělý postřeh.Přiznám se,že tohle mě opravdu ještě nenapadlo a máš fakt pravdu. Jinak skvělé...
19.10.2007 23:21:06: Reklama je od slova klamati,jinak já to beru asi tak,že reklama zaměstnává plno lidí,proto ji vidím ...
 

Free CursorsMyspace LayoutsMyspace Comments