Stránky jedné optimistky

Jak se žije optimistce

8.11.2007
             O ZPÍVÁNÍ
Vzpomínáte na princeznu Zpěvanku z pohádky "Byl jednou jeden král"? Tu, která byla samý trylek a smích ? Také mám jednu takovou doma - dceru.


Děti jsou různé. Některé zlobí, jiné sportují, další sbírají minerály a moje dcera .... zpívá.


Říkáte si: "Co je na tom? Zpívá přece každý." Ano, jenže ona zpívá pořád a to doslova. Zpívá, když ráno vstává, když jde do školky, ze školky (asi i ve školce), v tramvaji, v samoobsluze, ve výtahu, v čekárně u zubaře, zkouší to i při jídle (to se zlobívám), ve vaně.....no prostě všude.


Jakákoliv událost jí okamžitě poslouží jako záminka ke zpěvu:

- Prší? Hned zanotuje: "Prší, prší, jen se leje"

- Sněží? Zazpívá: "Sněží, sněží, mráz kolem běží"

- Nad jablkem se rozplývá: "Měla babka čtyři jabka".

- Upadne? Je tu přece písnička "Pec nám spadla"

- a když hraje s bratry fotbal nezapomene na "queenovskou" "We are the champions"


Někdy se stane, že její repertoár nestačí. To potom pohotově vymýšlí vlastní písničky s vlastními slovy. Co na tom, že se nerýmují, hlavní je ZPÍVAT !


Občas se pustí i do experimentování. Věděli jste například, že písnička "Holka modrooká" se kromě různých samohlásek dá zpívat i na souhlásku "R" ?

Zní to potom: "Hrlkr mrdrrkr nrsrdrvr r prtrkr"  :-)

Prostě dcera zpívá ráda, čistě, nahlas, hodně vysoko a .......pořád.


"To je přece roztomilé", řeknou si někteří z vás. Máte pravdu, jenže jak říká klasik: "Čeho je moc, toho je příliš" a mě z toho velkého množství "hudby" už občas dost bolí hlava (a uši).


Nedávno jsem měla opět jedno takové ukrutánské bolení a tak jsem dceru poprosila: "Nemohla bys prosím na chviličku, na pár minut, přestat zpívat? Víš maminku moc bolí hlava."


Dcera se na mě soucitně podívala, pohladila mě po té mé bolavé hlavě a řekla:


"Tak já ti něco zazpívám, aby už tě nebolelalala  tralala  tralalala . " :-))Milí lidé, mějte se všichni krásně, podzimně a zkuste si někdy taky zazpívat. Třeba potichoučku.                                                                                     Vaše Optimistka

Poslední komentáře
27.06.2012 18:57:48: Když přijde finanční krize rychlé půjčky online Odpovědné půjčky homepujcka.cz/nebankovni_pujcky_be...
 

Free CursorsMyspace LayoutsMyspace Comments