Stránky jedné optimistky

Klavír a hudba

Byla jednou jedna malá holčička.

Vyrůstala v láskyplném prostředí, obklopená hudbou. Připadalo jí přirozené, že jí při jejich dětských hrách dělají společnost Beethoven, Vivaldi, Bach nebo třeba Smetana.

Také lidové písničky, housle a cimbál. Její tatínek byl totiž muzikant.


Holčička zatoužila hrát na klavír. Všichni jí to vymlouvali, protože podle paní učitelky z LŠU měla holčička příliš krátké prsty. Ona na to ale nedbala a prosadila si svou. Začala chodit na hodiny klavíru.


Nastalo pro ni dvanáct krásných, obohacujících, vyčerpávajících klavírních let. Občas přišly i chvíle, kdy chtěla holčička hraní na klavír nechat  nadobro. Musela cvičit nejrůznější prstové etudy nebo stupnice. A ona přitom tolik chtěla hrát Joplina, Gerswina nebo Ježka. (Dnes už holčička ví, že i ty etudy jsou moc důležité).


Ani Bacha neměla moc ráda. Připadal jí příliš komplikovaný, smutný a s příšerným prstokladem. (To až za mnoho let holčička pochopila tuhle vznešenou krásu.)


Potom holčička vyrostla. Pořád ještě hrála na klavír. Hudba ji utěšovala, povzbuzovala, uklidňovala, povznášela, naplňovala a bavila.


Časem se holčička vdala a narodily se jí děti. Už nebylo tolik času a na klavír pomalu začal sedat prach. Holčička však žila šťastně a ani si nevšimla, že něco v jejím životě chybí.


Až jednou uslyšela hrát jednoho klavíristu. Hrál moc krásně a holčička si najednou vzpoměla na všechny ty krásné chvilky u klavíru. A protože holčička byla vždy optimistka, připravená začínat znovu a znovu, začala zase hrát.


Je zase šťastná. Vůbec jí nevadí, že má pořád ještě "krátké prsty" a že některé skladby prostě při nejlepší vůli nezahraje. Ani jí nevadí, že po ní sousedé a ostatní nájemníci z jejich domu divně pokukují. Znovu dělá to, co ji baví a těší, bez ohledu na to, co si o ní myslí její okolí.


Milí lidé, přeji vám abyste vždy:   -dělali to, co považujete za správné

                                                    -mluvili o tom co je pro vás důležité

                                                    -byli tím, čím chcete být,

                                                    -žili tak, jak chcete a hlavně byli SAMI  SEBOU !

                                                                                                          Vaše Optimistka


                                                     

Poslední komentáře
19.10.2016 16:20:31: www.betterware-katalog.cz Betterware
17.05.2016 15:36:25: Uniq parfémy http://www.uniqregistrace.cz/ Sleva 30% - Uniq parfémy Uniq parfémy
03.04.2016 08:41:30: Uniq spolupráce http://www.cesky-parfem.cz/ Sleva 30% - Uniq cosmetics - parfémy Uniq cosmetics
27.06.2012 15:56:08: Půjčka jako řešení Půjčky odpovědným způsobem www.exekuce-drazby-nemovitosti.cz/ dražba nemovitosti...
 

Free CursorsMyspace LayoutsMyspace Comments