Stránky jedné optimistky

*****NOVINKY*****

19.3.2007 "Jak se žije Optimistce"


               KABELKA

Protože se blíží jaro, ani mé kabelce se nevyhnul jarní úklid. Jak jsem tak seděla nad tou hromadou věcí. které jsem z ní vysypala, napadlo mě, že se někde stala chyba.


Kdy vlastně nastal ten den, kdy jsem malou elegantní kabelku (do které se vešel nanejvýš kapesník, jízdenka a pár drobných) zaměnila za obrovskou tašku s obrovským počtem kapes a přihrádek, do kterých se vejde obrovské množství "nezbytností" ?

Jak došlo k tomu, že jsem se stala rodinným šerpou, obětavě nosícím zásoby pro celou rodinu ?


Nemám teď na mysli takové ty "samozřejmosti" jako: doklady, peníze, hřebeny, deodoranty, kapesníky, klíče, propisky, telefony, zápisníky, diáře, adresáře, skládací deštníky, prášky na bolení hlavy, rtěnky a kreditní karty.


Kromě toho všeho můžete v mé kabelce také najít:

šitíčko, zavírací nůž s vývrtkou, nůžky, náplasti na odřená kolena, lžičku, sirky, svíčku (asi pro případnou návštěvu hřbitova), otvírák na láhve, otvírák na konzervy (zřejmě pro případ ztroskotání tramvaje uprostřed městské pustiny), dětskou knížku s obrázky, dospěláckou knížku bez obrázků, náhradní klíče od auta (ač nemám řidičák), vlhké hygienické ubrousky (na ušmudlané dětské ručičky a tváře), lak na vlasy, mapu Prahy, 2 angličáky, igelitový sáček (dětem bývá v autě občas špatně), složenou nákupní tašku, sáček se semínky řeřichy (na ten jsem fakt úplně zapomněla), lízátka, očkovací průkazy některých mých dětí a spoustu dalších "důležitých" věcí.


Nějak se mi to vymklo z rukou.

Jak to dělají všechny ty slavné herečky, zpěvačky a celebrity? Ty nikdy neuvidíte na veřejnosti s batohem.


Nosila snad královna Alžběta v kabelce plenky, když byl princ Charles mimino?

Jezdila indiánka Nšo-či na koni s kabelkou přes rameno?

A Greta Garbo určitě nenosila v kabelce lékárničku.


Tak kde se stala chyba? Nevím. Jediné co vím, že v tom nejsem sama a je nás takto "postižených" víc.

Budiž mi malou útěchou uznalý (skoro obdivný) pohled mého manžela, kterému jsem nedávno kromě nože s pilkou mohla ze zásob své kabelky nabídnout i šroubovák.Mějte se krásně, vaše Optimistka

Žádné komentáře
 

Free CursorsMyspace LayoutsMyspace Comments