Stránky jedné optimistky

Káva 3

 

 

1/2 šálku filtrované kávy nebo espresa, 1/2 šálku mléka

 

Kávu v šálku doplníme stejným množstvím horkého mléka, a tak získáme hodně bílou kávu.

 

 

 

4 šálky středně silné kávy, 4 lžičky medu, 4 lžíce šlehačky

 

Kávu slijeme do šálků, osladíme medem a zdobíme kopečkem šlehačky sĺadké nebo neslazené

 

 

 

150 ml horké filtrované kávy připravené z 10 g mleté, 1 lžíve meruňkovice, kandované ovoce

 

Do sklenice dáme meruňkovici a přilijeme horkou kávu. Kandované ovoce navlékneme na dlouhou ozdobnou koktejlovou jehlici a položíme na sklenici. Před podáváním ozdobíme lístky máty.

 

 

 

7 - 10 g mleté kávy, 1 lžíce krupicového cukru, 80 ml studené vody

 

Kávu vsypeme do džezvy, přidáme cukr, zalijeme vodou a rozmícháme. Přivedeme k varu, necháme vzkypět a odstavíme. Nakonec kávu zalijeme 1/2 lžičkou studené vody a necháme odstát. Podáváme v moka šálku.

 

Tato káva se připravovala dříve svařením kávy ve vodě a přecezením. Vždy se podávala s mlékem nebo se smetanou.
 

 

4 šálky filtrované kávy, 8 lžic třešňového destilátu, 4 porce vanilkové zmrzliny, 1/4 litru smetany ke šlehání, 4 lžíce kandovaných nebo v cukru zavařených fialek, cukr podle chuti.

 

Do kávových šálků nebo vysokých sklenic nalijeme filtrovanou kávu, osladíme ji a promícháme. Přidáme třešňový destilát a zmrzlinu. Ze smetany ušleháme pevnou šlehačku a navršíme ji na povrch kávy. Ozdobíme kandovanými nebo v cukru zavařenými fialkami.

 

 

 

4 lžičky instantní kávy, 8 dl vody, 4 lžičky cukru, 8 lžic smetany ke šlehání

 

Do nahřátých silnostěnných pohárů dáme instantní kávu, kterou zalijeme vroucí vodou, přidáme cukr a promícháme. Necháme zchladnout. Jakmile je káva vlažná, zvolna přiléváme po okrajích pohárů smetanu, aby se příliš nesmíchala s kávou, a podáváme. Kdybychom použili kávu příliš horkou, smetana by se v kávě rozptýlila a nevytvořila by se mramorová struktura.

 

 

 

7 g mleté kávy, 2 dl vody, 1 porce vanilkové zmrzliny, 1 lžička cukru, šlehačka

 

Do vařící vody zavaříme kávu, odstraníme z ohně a necháme vychladnout. Do skleněného poháru vložíme zmrzlinu a přelijeme přecezenou kávou. Nakonec přidáme cukr a povrch ozdobíme šlehačkou.

 

 

 

1 šálek filtrované nebo překapávané kávy, 2 vrchovaté lžíce zmrazeného smetanového krému, 2 lžíce vaječného koňaku, 2 lžíce smetany

 

Filtrovanou nebo překapávanou dobře vychlazenou kávu nalijeme do velké sklenky. Přidáme zmrazený smetanový krém nebo zmrzlinu, zalijeme vaječným koňakem a povrch ozdobíme šlehačkou. Podáváme s dlouhou lžičkou.

 

 

 

1 šálek filtrované kávy, 1 lžička kakaa, špetka skořice

 

Do kávovaru dáme odměřené množství kávy, přidáme kakao a skořici a připravíme filtrovanou kávu.

 

 

 

4 čajové lžičky instantní kávy, 6 dl červeného vína, 4 lžíce vodky

 

Víno nalijeme do kastrůlku, vmícháme instantní kávu a zahříváme k bodu varu (nevaříme). Připravíme si 4 sklenice a vložíme do nich lžičku. Směs rozdělíme do sklenic, zalijeme vodkou a ihned podáváme.

 

 

 

1 šálek silné filtrované kávy, 1lžíce nugety nebo jiného čokoládového krému, 1 lžíce šlehačky

 

Do šálku vložíme čokoládový krém nebo čokoládu a zalijeme vroucí kávou. Přidáme šlehačku a promícháme.

 

 

 

1 šálek filtrované nabo překapávané kávy, 2 kostky cukru, 1 malý pomeranč, 2 lžíce šlehačky, čokoládové hoblinky.

 

Pomeranč dobře omyjeme horkou vodou. Kostky cukru třeme o pomerančovou kůru, až se zbarví do oranžova. Potom je vložíme do nahřátého šálku, zalijeme horkou vodou, doplníme pomerančovou šťávou (2 - 3 lžíce) a rozmícháme. Po rozmíchání ozdobíme šlehačkou, hoblinkami čokolády, kostičkami pomeranče a podáváme.

 

 

 

1 dl silné filtrované kávy, cukr, 2 lžíce na kostičky nakrájené pomerančové kůry, 2 lžíce brandy, 3 lžíce šlehačky, pomeranč a strouhaná čokoláda na ozdobu.

 

Kávu nalijeme do šálku, osladíme, doplníme kostičkami pomerančové kůry a zalijeme koňakem. Povrch ozdobíme šlehačkou a kousky pomeranče. Nakonec posypeme strouhanou čokoládou.

 

 

 

10 g čokolády, 6 lžic neslazeného kondenzovaného mléka, 1 lžička cukru, 3/4 šálku horké kávy, špetka skořice, špetka muškátového oříšku

 

Čokoládu dáme do šálku a ve vodní lázni ji necháme roztavit. Potom ji zalijeme kondenzovaným mlékem, osladíme a zalijeme horkou filtrovanou kávou. Nakonec kávu okořeníme skořicí a muškátovým oříškem.

 

 

 

1 šálek silné cezené kávy nebo filtrované kávy, 1/2 šálku červeného vína, cukr dle chuti.

 

Ke kávě přilijeme víno, osladíme a zahřejeme (ale nevaříme). Hned podáváme ve větším šálku.

 

 

 

40 ml banánového likéru, 4 kolečka oloupaného banánu, 1 šálek silné kávy, smetana nebo šlehačka

 

Do poháru dáme kolečka banánu a přelijeme je likérem. Zalijeme kávou a hned doplníme podle chuti smetanou nebo šlehačkou.

 

 

 

1 lžička čaje, 7 g pomleté kávy, práškový cukr

 

V nahřátém šálku spaříme čaj a kávu a necháme chvíli stát. Pak hustým sítem procedíme a osladíme práškovým cukrem.

 

 

 

1 šálek silné kávy filtrované nebo espresa, asi 3 lžíce kávové smetany, 3 lžíce pařížské šlehačky, asi 10 g hořké čokolády

 

Kávu v poháru zalijeme kávovou smetanou a na povrchu doplníme pařížskou šlehačkou. Nakonec přizdobíme strouhanou čokoládou.

 

 

 

1/2 šálku mléka, 1 lžíce medu, 1/4 lžičky mleté skořice, 1 lžička kakaového prášku, 1/2 šálku silné filtrované kávy, kousek citronové kůry, kousek celé skořice

 

Mléko krátce svaříme s medem, skořicí a citronovou kůrou. Pak přidáme kakao, rozmícháme a přelijeme horkou filtrovanou kávou. Vložíme kousek celé skořice a podáváme.

 

 

 

1/4 lžičky strouhaného čerstvého oddenku zázvoru, 1 lžíce medu, 3/4 šálku filtrované kávy, 3 lžíce smetany.

 

Strouhaný zázvor zalijeme vodou a 2 minuty povaříme. Potom zázvor přecedíme, do vody nasypeme mletou kávu a přivedeme ji k varu. Necháme ustát a přecedíme do šálku. Nakonec kávu osladíme medem a doplníme smetanou.

 

 

 

1 lžička rozpustné kávy, 1/4 litru vody, 1/4 l mléka, 1 -2 lžičky kakaa, cukr, šťáva z poloviny středně velkého grepu, 4 lžíce ušlehané smetany.

 

Vodu s mlékem přivedeme do varu, hrnec odstavíme a necháme v tekutině rozpustit rozpustné kakao a kávu. Podle chuti osladíme a dochutíme šťávou z grepu.

 

 

 

2 lžíce rozinek v rumu, kousek celé skořice, 1/5 dl filtrované nebo překapávané kávy

 

Do šálku vložíme rozinky v rumu a kousek skořice. Zalijeme filtrovanou nebo překapávanou kávou. Po krátké chvíli skořici vyjmeme a  kávi podáváme.

 

 

1 dl vody, 7 g kávy, 2 malé kostky cukru, 1/4 pomeranče, 2 hřebíčky, kousek celé skořice, 3 lžíce rumu.

 

Do vody přidáme rozemletou kávu, přivedeme ji k varu, odstavíme z plamene a přecedíme ji do nahřátého šálku. Kostky cukru otřeme o kůru dobře omytého pomeranče, až se zbarví do oranžova a nasají pomerančové aroma. Potom je vložíme do kastrůlku, přídáme hřebíček, skořici, rum a dobřeoloupaný na kostky pokrájený pomeranč. Zvolna prohříváme (nevaříme) až pomeranč pustí šťávu. Vše procedíme do šálku s kávou. Kávu podáváme horkou hned po přípravě.

 

 

 

1 dl silné filtrované kávy připravené ze 7 g kávy, cukr podle chuti, 2 porce vanilkové zmrzliny, tonik.

 

Do vysoké sklenice nalijeme silně vychlazenou filtrovanou kávu. Podle chuti ji osladíme a promícháme. Potom přidáme zmrzlinu a nakonec doplníme až po okraj tonikem. Podáváme s dlouhou lžičkou.

 

 

 

3/4 šálku kávy, 2 lžičky třešňovice nebo rumu, cukr, kondenzované mléko, šlehačka

 

Do šálku nalijeme třešňovici nebo rum, zalijeme horkou čerstvě uvařenou kávou, osladíme a dobře rozmícháme. Doplníme kondenzovaným mlékem a ozdobíme šlehačkou.

 

 

 

4 šálky filtrované nebo překapávané kávy, 5 lžic medu, 8 lžic kávového likéru, 1/2 šálku smetany ke šlehání, instantní kakao na posypání.

 

Filtrovanou nebo překapávanou kávu smícháme s medem, kávovým likérem a smetanou a necháme v chladničce dobře vychladit. Potom ji v mixéru umixujeme, až vznikna napěněná směs. Rozlijeme ji do pohárů a povrch posypeme instantním kakaem.

 

 

 

1 lžička instantní kávy, 3/4 šálku vody, 1 žloutek, 1 lžička cukru

 

Do šálku dáme instantní kávu a zalijeme ji horkou vodou. Necháme mírně zchladnout a vmícháme žloutek utřený s cukrem. Kávu ihned podáváme

 

 

1 šálek filtrované kávy, 1 lžíce cukru, drcený led

 

Do šejkru vložíme drcený led. Přidáme cukr a přelijeme kávou. Dobře protřepeme, aby se káva dokonale vychladila. Potom pěnivý nápoj s ledem nalijeme do větší sklenice a podáváme.

 

 

 

1 žloutek, 20 - 30 g cukru, 1 šálek silné cezené nebo filtrované kávy. 1 sklenka rumu.

 

V poháru umícháme žloutek s cukrem, zalijeme horkou kávou a rumem a ihned pijeme.

 

 

Free CursorsMyspace LayoutsMyspace Comments