Stránky jedné optimistky

Tipy na výlet

Teplické skály

Prostě mi to nedá. Když už jsem psala o Adršpachu, další zmínka musí být o Teplických skalách. Ony totiž s Adšpašskými těsně sousedí a dá se z nich projít až do Adršpachu.

     Ale od začátku: I v Teplických skalách najdeme naučnou stezku se skalním městem, ale je trošku jiná, než ta předchozí. Je trochu divočejší a nepatrně delší. Navštívíme taková zvláštní místa jako Střmen, Sibiř nebo Podsvětí.


     Naše cesta začíná u hotelu "Orlík", kousek od železniční zastávky Teplice nad Metují - Skály. U pokladny si koupíme vstupenku a pokračujeme směrem do nitra skalního města.

 
     První významnější zastávkou našeho putování je zřícenina hradu Střmen. Nenecháme se odradit množstvím příkrých schodů a za všechnu vynaloženou námahu nás odmění nádherný rozhled z vrcholu Střmenu. Když se náležitě vydýcháme a pokocháme výhledem na krajinu, sestoupíme zpět na okružní a pokračujeme dále kolem nejrůznějších skalních útvarů. Potkáme Sovu, Perníkářku, Vlaštovčí hnízdo, Řeznickou sekeru... Tak se dostaneme až na Skalní náměstí na rozcestí, kde začíná samotný okruh.


     Celá cesta je velmi hezká a zajímavá, ale snad každému nejvíce utkví v paměti "Sibiř". Skalní stěny jsou tu tak vysoké, že i v hlubokém létě zde najdeme hromady sněhu a můžeme si tak užít koulovačku třeba v červnu.

     Odsud už je to jen kousek zpět na rozcestí a nazpátek k hotelu "Orlík".


     Pokud by ještě někdo neměl dost toho všeho putování, může projít z Teplického skalního města do Adršpachu a to "Vlčí roklí". Je to moc krásná cesta, na které nepotkáme mnoho turistů, ale je lepší jí věnovat samostatný výlet.

 

Free CursorsMyspace LayoutsMyspace Comments