Stránky jedné optimistky

vánoční filmy

PELÍŠKY

Výroba :1998

Režie: Jan Hřebejk

Hrají : Jiří Kodet, Miroslav Donutil, Simona Stašová, Emília Vašáriová, Eva Holubová, Boleslav Polívka, Jaroslav Dušek, Stella Zázvorková,


Film se odehrává v 60. letech a vypráví o životě dvou rodin - o Šebkových a Krausových. Děti spolu chodí do školy, ostatní se normálně zdraví, jenom tatínkové na sebe občas pořádně vyjedou. Zatímco major Šebek představuje typicky zelený mozek, co příliš nepřemýšlí, ale o to víc i vlastní rodině otravuje život nástěnkami a stále stejnými jídelníčky, otec Kraus jako zarytý masarykovec a odbojář, který prošel několika fašistickými kriminály, současnými socialistickými pořádky upřímně a hluboce pohrdá. Michal Šebek bezmezně miluje svou krásnou sousedku Jindřišku, jenomže ta dává zcela jednoznačně přednost spolužákovi ze školy Elienovi, synáčkovi prominentních rodičů, kteří žijí v cizině a svého potomka rozmazlují dárky.

Vánoční svátky vyhrocují ostny vzájemného soužití, na které není v každodenním chvatu tolik času. Zatímco u Krausů se bude vést úžasná diskuse o knedlících a nocích, u Šebků se otec se strýcem opět sázejí, tentokrát například o velikost medvěda kodijaka.

 

Free CursorsMyspace LayoutsMyspace Comments