Stránky jedné optimistky

Zajímavosti

Věděli jste, že...

 

 

 - Woody Allen - držitel ceny Akademie za literaturu, producent a režisér - propadl z filmové produkce na New York University i na City College of New York? Na New York University neuspěl ani v angličtině.

 

 - v roce 1962 hráli čtyři nervózní muzikanti před zástupci nahrávací společnosti Decca a neuspěli? Decca odmítla skupinu Beatles slovy: "Nelíbí se nám jejich zvuk. O kytarové skupiny už není zájem."

 

 - když Alexander Graham Bell vynalezl roku 1876 telefon, jeho aparát nenašel nadšenou podporu? President Rutherford Hayes se po ukázkovém hovoru vyjádřil :"Je to udivující vynález, ale kdo ho bude chtít používat?"

 

 - Sokrata nazývali "nemorálním svůdcem mládeže ?

 

 - Beethowen hrál velmi špatně na housle (místo procvičování si raději hrál vlastní skladby) a jeho učitel o něm prohlašoval, že jako skladatel nemá naději ?

 

 - rodiče slavného operního pěvce Enrica Carusa si přáli, aby se jejich syn stal inženýrem a jeho učitel dokonce tvrdil, že Enrico vůbec nemá hlas a neumí zpívat ?

 

 - Walta Disneyho vyhodil vydavatel jedněch novin za nedostatek nápaditosti ?

 

 - Lev Tolstoj, autor Vojny a míru, byl vyhozen z vysoké školy ? Měl pověst člověka, který je příliš neschopný a líný na to, aby se něčemu mohl naučit.

 

 - Albert Einstein začal mluvit až ve čtyřech letech a číst až v sedmi ? Jeho učitel ho popsal jako "mentálně pomalého, nespolečenského, a neustále bloumajícího ve svých pomatených snech." Byl vyhozen ze školy a bylo mu odmítnuto přijetí na curyšskou polytechniku.

 

Free CursorsMyspace LayoutsMyspace Comments